Kde kúpiť a koľko stojí domáci test na koronavírus

Okrem laboratórnych PCR testov nájdete na trhu dostupné aj ďalšie typy testovtesty na protilátky a antigénové testy na koronavírus, ktoré môžete zakúpiť aj na Slovensku a fungujú na princípe odberu vzorky z nosohltanu, výterom z nosa alebo zo slín. Nazývané aj ako rýchlotesty – vďaka rýchlemu vyhodnoteniu vzorky – a tiež aj ako domáci test na Covid-19 alebo samotest na Covid-19. Pri výterových testoch však musíte vykonať odborný výter, preto je potrebné zvážiť ich vhodnosť pri použití v domácom prostredí alebo pri testovaní zamestnancov vo firme. Alternatívou výterových testov je antigénový test na Covid-19 zo slín, ktorého použitie je jednoduchšie, rýchle, presné a nepotrebujete k nemu žiadne špeciálne vybavenie.

Zobraziť produkty

Domáci antigénový test by mal odhaliť nákazu už po 2. dni, toto číslo je však individuálne. Použitie odporúčame v prípade, že sa u Vás objaví niektorý z príznakov nákazy vírusom, prípadne ako orientačnú pomôcku pred návštevou rodinných príslušníkov. Niektoré testy dokážu odhaliť aj mutácie vírusu (podľa typu testu, udáva výrobca a predajca na svojich stránkach).

Test na protilátky z krvi vám zas napovie, či ste koronavírus v nedávnej minulosti prekonali (alebo po očkovaní / vakcíne proti Covid-19). Zisťuje, či máte v krvi stále vytvorené protilátky. Výsledky máte k dispozícii približne do 15 minút. Presné inštrukcie a postup testovania pre konkrétny typ testu nájdete na stránkach predajcov.

Prosíme vás, aby ste boli pri nákupe opatrní a vopred si overili všetky informácie priamo u predajcu, ktorý má domáci test na Covid-19 vo svojej ponuke.


TIP: Lízankový test na Covid-19 vhodný aj pre deti. Zobraziť


V ponuke nájdete aj testy schválené pre testovanie zamestnancov pre vstup na pracovisko v režime OTP podľa vyhlášky č. 264 vlády SR, samotesty pre hotely a prevádzky. Náklady preplácané štátom. Viac informácií nájdete na stránke predajcov konkrétneho testu a v manuáli MH SR.

Výterové antigénové testy na Covid-19:

Zdieľat stránku
ZADARMO
Certifikovaný antigénový výterový test EONbt na COVID-19

Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 EONbt – balenie 100ks

Rýchly antigénny Covid-19 test na prítomnosť koronavírusu s vysokou presnosťou až 99,23% a jednoduchým použitím výterom z nosa. Veľké balenie testov na Covid-19 vhodné najmä pre firmy, na testovanie zamestnancov, rôzne prevádzky a hotely. Test deteguje aj mutácie vírusu Omikron, Delta a iné (nerozlišuje typ mutácie). Balenie obsahuje 100 testov vrátane príslušenstva – možné zakúpiť aj menšie balenia alebo po 1 kuse.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 EONbt

Balenie 25ks – Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 EONbt

Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 EONbt

Balenie 5ks – Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 EONbt

Výterový certifikovaný antigénový test na COVID-19 Orient Gene Ag – 1 ks

Výterový antigénový test Covid-19 na kvalitatívnu detekciu nucleocapsidového proteínu, antigénu SARS-CoV-2, prostredníctvom vzorky z nosového výteru. Rýchla dostupnosť výsledku už do 15 minút.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

Balenie 5ks Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 Orient Gene Ag

Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 Orient Gene

Balenie 20ks Certifikovaný antigénový výterový test na COVID-19 Orient Gene Ag

ZADARMO

Beijing Lepu certifikovaný antigénový test na COVID-19 zo špičky nosa – balenie 25 ks

Antigénový test Beijing Lepu na kvalitatívnu detekciu antigénu SARS-CoV-2 zo vzorky z okraja nosovej sliznice s vysokou úspešnosťou až 99 %. Testovaciu tyčinku nie je potrebné zasúvať hlboko do nosa, deteguje prítomnosť vírusu do jedného týždňa od nakazenia s takmer 100 % presnosťou.Výsledok dostupný do 15 minút.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

ACON Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test

Praktický antigénový rýchlotest na Covid-19 Flowflex SARS-CoV-2 s jednoduchým a intuitívnym použitím. Vzorka sa získava výterom z nosovej dutiny (cca 2,5cm), vďaka čomu je použitie testu jednoduché a výsledok je možné interpretovať už do 15 minút.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

Balenie 25ks ACON Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test

ZADARMO

Dialab DIAQUICK COVID-19 Ag, 20ks

Kazetový antigénový test na koronavírus DIAQUICK COVID-19 Ag využíva ako vzorku výter z nosohltanu alebo z nosa, pri správnom použití je výsledok možné získať do 15 minút.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Antigénový One Step SARS-CoV-2 test GETEIN 5ks

Antigénový One Step SARS-CoV-2 test GETEIN 5ks

Antigénový test Getein One Step (koloidné zlato) je určený pre samotestovanie. Je určený na kvalitatívnu detekciu antigénov SARS-CoV-2 vo vzorkách výterov z nosa aj pre použite na doma alebo ako test na Covid-19 na pracoviskách.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Certifikovaný test na COVID-19 NASOCHECK comfort Lepu Medical

Certifikovaný test na COVID-19 NASOCHECK comfort Lepu Medical, 1ks

Rýchly a šetrný, neinvazívny antigénový test na detekciu antigénu SARS-CoV-2 prostredníctvom vzorky z okraja nosovej sliznice. Vďaka jednoduchému a pohodlnému odberu vzorky je test vhodný aj pre citlivé osoby a deti, testovaciu tyčinku nieje potrebné zasúvať hlboko do nosa

Zobraziť ceny COVID-19 testu

Roche SARS-CoV-2 Antigen Self Test Nasal 5ks

Antigénový Covid-19 test na kvalitatívnu detekciu nukleokapsidového antigénu vírusu SARS‐CoV‐2 prítomného vo vzorkách z výteru z nosa, určený na samotestovanie. Používa na detekciu antigénov vírusu u osôb s podozrením na ochorenie COVID‐19.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
ZADARMO
Wellion VivaDiag Pro SARS-CoV-2 Ag Rapid Test

Wellion VivaDiag Pro SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 25ks

Antigénový test Covid-19 je určený na rýchlu kvalitatívnu detekciu nukleokapsidového bielkovinového antigénu SARS-CoV-2 vo vzorke výteru z ľudskej nosovej sliznice. Test slúži na diagnostiku in vitro.

Zobraziť ceny COVID-19 testu


Antigénové testy bez nutnosti nepríjemného výteru – Rýchlotesty na Covid-19 zo slín Zobraziť


Schudnite a vyhrajte

Testy na protilátky Covid-19 z krvi:

Zdieľat stránku

Certifikovaný rýchlotest na COVID-19 Orient Gene IgM/IgG – 1ks

Certifikovaný rýchlotest na koronavírus s 97,5 % úspešnosťou na rýchle kvalitatívne zisťovanie protilátok IgM/IgG na COVID-19 v ľudskej krvi, sére alebo plazme. Testovaný na Klinike infektológie a geografickej medicíny, LFUK, SZU, UNB Bratislava, Slovenská republika.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Certifikovaný rýchlotest na COVID-19 Orient Gene

Balenie 5ks Certifikovaný rýchlotest na COVID-19 Orient Gene IgM/IgG

Balenie 25ks Certifikovaný rýchlotest na protilátky COVID-19 Orient Gene

Balenie 25ks Certifikovaný rýchlotest na protilátky COVID-19 Orient Gene IgM/IgG

ZADARMO

Dialab DIAQUICK COVID-19 IgG/IgM, 25ks

Rýchlotest pre rýchle, kvalitatívne a diferenciálne stanovenie IgG a IgM protilátok po prekonaní ochorenia alebo po očkovaní proti Covid-19. Test na protilátky z kapilárnej krvi. Celé balenie obsahuje 25 kusov.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

RapiClear COVID-19 IgG/IgM test na protilátky

Imunochromatografický test pre rýchlu detekciu IgG a IgM protilátok proti novému koronavírusu v ľudskej plnej krvi, sére alebo plazme. Test poskytuje len predbežný analytický výsledok. Test je určený najmä na profesionálne použitie, je potrebné dôsledne dodržať testovací postup a správne vyhodnotiť výsledky.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

REALY TECH Krvný rýchlotest na protilátky COVID-19 IgG/IgM

Krvný rýchlotest na protilátky Covid-19 po prekonaní ochorenia alebo po očkovaní proti koronavírusu na rýchle kvalitatívne zisťovanie protilátok IgM/IgG na COVID-19, ktoré vytvára imunitný systém vrámci obrannej reakcie na prítomnosť vírusu alebo antigénov. Protilátky je možné stanoviť až po niekoľkých dňoch od prvých príznakov ochorenia, keďže spustenie obrany organizmu trvá istý čas. Vzorka sa odoberá najčastejšie z krvi.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

Covid-19 test na protilátky po vakcinácii

Test na detekciu protilátok po očkovaní proti Covid-19 alebo po prekonaní ochorenia SARS-CoV-2 v celej krvi, sére alebo plazme. Pri týchto testoch sa stanovujú protilátky po očkovaní alebo po prekonaní ochorenia (IgG a IgM), ktoré vytvára imunitný systém organizmu vrámci obrannej reakcie. Vzorka sa odoberá najčastejšie z krvi a výsledok je známy do niekoľkých minút.

Zobraziť ceny COVID-19 testu


Návod na použitie a príbalový leták v slovenskom jazyku môžete nájsť priamo na stránkach predajcov.


Aktuálnu cenu testov a ich skladovú dostupnosť si môžete overiť priamo na stránkach predajcov.

Typy testov

Testy na koronavírus musia byť registrované a certifikované, niektoré môžu slúžiť aj ako samotesty na Covid-19, ktoré si zvládnete urobiť aj doma, keďže vzora sa odoberá len z okraja nosa, alebo pre testovanie zamestnancov vo firmách a prevádzkach. Stretnúť sa môžete s nasledujúcimi troma druhmi testov:

RT-PCR test na Covid-19

Ide o laboratórnu a stále najspoľahlivejšiu metódu testovania s vysokou citlivosťou na zistenie prítomnosti SARS-CoV-2 vo vzorke, najčastejšie zo zadnej steny nosohltanu, ktorú je potrebné odobrať výterom. Na rozdiel od iných druhov testov, PCR metóda dokáže odhaliť aj začínajúcu nákazu u osoby bez viditeľných príznakov alebo pred ich prepuknutím, dokáže odhaliť infekčnú osobu, ktorá môže vírus ďalej šíriť vo svojom okolí.

Vzhľadom na spoľahlivosť testov je výsledok RT-PCR testu považovaný v súčasnej dobe za dostatočne preukázateľný dôkaz o bezinfekčnosti, potvrdenie o negativite je v dnešnej dobe požadované na mnohých miestach a štátoch sveta.

Nevýhodou PCR testov je náročnosť, ktorá sprevádza celý proces od jeho začiatku až po vyhodnotenie vzoriek. Odber, manipulácia a spracovanie vzorky v laboratórnych podmienkach vyžaduje vyškolený zdravotnícky personál a je časovo náročný.

prc test na koronavírus

Pre bezpečnosť svojich blízkych a seba je možné sa spoľahnúť aj na certifikované testy, ktoré môžete zakúpiť online alebo v lekárňach. Pri testovaní je potrebné, aby ste dodržali správny postup vykonania testu, ktorý uvádza výrobca a dbali na správne vyhodnotenie výsledku.


Schudnite a vyhrajte

Antigénový test na Covid-19

Narozdiel od PCR testov fungujú na inom princípe – vo vzorke výteru neidentifikujú priamo častice SARS-CoV-2 ale dokážu odhaliť nákazu na základe vytvorených antigénov, ako už názov napovedá, špecifických proteínov vírusu. Antigénový test na koronavírus dokáže odhaliť infekčnú osobu a akútnu nákazu Covid-19, keď je koncentrácia vírusu v nosohltane najvyššia. Na Slovensku sa antigénové testy využívajú aj vrámci celoplošného testovania obyvateľstva.

Testy a mutácie vírusu

Antigénové testy sú schopné detegovať aj mutácie vírusu vrátane indického variantu Delta, britskej mutácie, juhoafrických mutácií a tiež aj nové varianty Lambda a Omikron. Nedokážu však rozlíšiť, o ktorý typ variantu vírusu ide.

Výhody antigénového testu

Výhodou antigénového testu je rýchlosť a jednoduchšie použitie oproti laboratórnej PCR metóde, tiež je však potrebný odber vzorky výterom z nosohltanu alebo z nosa (dostupné aj testy zo slín), preto pri použití v domácom prostredí je na každom zvážiť svoje schopnosti, nakoľko test musí byť vykonaný za dodržania inštrukcií od výrobcu. Výsledky testu je možné získať približne do 15 minút, podľa typu testu.

Nevýhody antigénového testu

Nevýhodou je nižšia presnosť. Nemusí odhaliť ochorenie v rannom štádiu, pri nižšej koncentrácií vírusu v tele výsledok nemusí byť presný – tzv. falošne negatívny – osoba s negatívnym testom naďalej šíriaca vírus. Pred alebo po prekonaní ochorenia antigény nie sú prítomné. Napriek tomu však ide stále o rýchly spôsob, ako dospieť k odhaleniu infikovaných osôb.

Ako sa používa antigénový samotest na Covid-19? *

  • Sterom sa odoberie vzorka z nosohltanu alebo z nosa
  • Získaná vzorka sa premieša s reakčným činidlom
  • Nakvapkanie roztoku / vzorky na testovaciu kazetu
  • Čaká sa na zobrazenie a odčítanie výsledkov testu podľa inštrukcií


* Vždy sa riaďte návodom na použitie od výrobcu pre konkrétny test na koronavírus.

Výterový test na covid-19, postup
Ilustračný obrázok – Návod na použitie antigénového výterového testu na Covid-19

Čo je antigén?

Imunitný systém funguje na jednom základnom princípe. Každý proteín v tele, ktorý nenesie kód génov vlastného organizmu, je s veľkou pravdepodobnosťou patogén, ktorý treba nájsť a zničiť. Biele krvinky začnú vytvárať protilátky, aby ho našli a zničili. Cudzí proteín, ktorý spúšťa túto reakciu, sa nazýva antigén, pretože generuje protilátky.

Test na protilátky Covid-19

Imunitný systém nakazenej osoby začne produkovať špecifické protilátky, ktoré ostávajú v krvi aj po prekonaní ochorenia Covid-19. Testy na protilátky (označovaný tiež aj ako domáci test na Covid-19 z krvi) dokážu identifikovať človeka, ktorý už ochorenie v minulosti prekonal a stále má v krvi vytvorené protilátky. Test na protilátky nie je možné použiť na diagnostikovanie akútnych prípadov ochorenia Covid-19.

Ako vzorka sa používa krv z prsta, použitie je jednoduchšie a pohodlnejšie ako pri výterovej metóde, nedokáže však odhaliť akútnu nákazu koronavírusom ako vyššie spomínané typy testov.

Spoľahlivosť testov na protilátky

Ako pri iných typov testov, aj rýchlotest či samotest na protilátky z krvi môže mať nepresnosti. Môže pozitívne reagovať na protilátky proti príbuzným chorobám a niekedy sú protilátky tak slabé, že ich test nezachytí. Protilátky postupom času slabnú.

Ako sa používa protilátkový test na Covid-19? *

  • Lacenta sa vpichne do prsta a mikrokvapkadlom sa odoberie kvapka krvi
  • Kvapka krvi sa aplikuje na testovaciu kazetu, na určené miesto
  • Na určené miesto sa nakvapká roztok, činidlo
  • Čaká sa na zobrazenie a odčítanie výsledkov testu podľa inštrukcií


* Vždy sa riaďte návodom na použitie od výrobcu pre konkrétny test na koronavírus.

Postup, ako vykonať test na covid-19 z krvi
Ilustračný obrázok – Návod na použitie rýchlotestu na Covid-19 z krvi
Zdieľat stránku

Od 30. 6. 2021 je k dispozícií mobilná aplikácia GreenPass. Informácie o Digitálnom COVID preukaze EÚ

Informácie o očkovaní proti Covid-19 nájdete na oficiálnej stránke korona.gov.sk. Ak máte príznaky a chcete požiadať o vyšetrenie na COVID-19, vyplňte kontaktný formulár.

Domáce rýchlotesty dostupné na slovenskom trhu tu.
×

KAPSULE JODIDU DRASELNÉHO

Aké majú účinky a kde sa dajú kúpiť? Zobraziť produkt ➝