Testy na Covid-19 online. 

Antigénové testy a testy na protilátky. Kde kúpiť? ➝

Test na koronavírus zo sliny namiesto nepríjemného výteru

Testovanie naďalej zohráva dôležitú rolu pri monitorovaní šírenia nákazy Covid-19 na Slovensku. Bežné metódy testovania vyžadujú vzorku krvi v prípade testov na protilátky, alebo bezbolestný, avšak pre mnoho ľudí nepríjemný a neobľúbený výter z nosohltanu v prípade laboratórnych RT-PCR a antigénových testov, ktoré sa využívali aj pri celoplošnom testovaní. To však predstavuje pre mnoho ľudí a deti nepríjemný pocit a stres z odberu. Alternatívou k výterovým testom je antigénový test zo slín na koronavírus – orálny test – samotest na Covid-19.

Zobraziť produkty

Antigénové testy na Covid-19 zo slín, rovnako ako výterové antigénové testy, dokážu odhaliť akútnu a prebiehajúcu nákazu koronavírusom, avšak jednoduchším a príjemnejším spôsobom – stačí odpľuť do odbernej skúmavky a postupovať podľa návodu výrobcu. Pre ich jednoduché použitie sú slinové testy na koronavírus vhodné aj pre deti, napr. pred nástupom do školy, alebo ako prevencia počas školského roka a pri návštevách príbuzných vrámci rodiny. Medzi orálne testy možno zaradiť aj samoodberový test na covid-19 formou lízanky, ktorého použitie je veľmi jednoduché, zvládne ho každý a je vhodný aj ako domáci test na Covid-19.

Výhody testu na koronavírus zo slín

Ako už bolo spomínané, medzi hlavné výhody testu na Covid-19 zo slín patrí jednoduchosť jeho použitiastačí odpľuť do odbernej skúmavky, rýchly testovací čas a jednoduchá interpretácia výsledku aj v domácom prostredí pri dodržaní správneho postupu daného výrobcom – nevyžaduje zložitú manipuláciu ani špeciálne vybavenie.

Na detekciu vírusových nukleoproteínových antigénov SARS-CoV-2 využíva orálnu tekutinu – sliny, namiesto odberu vzorky krvi alebo nepríjemnej výterovej metódy, ktorá si vyžaduje odborný prístup. Dokáže odhaliť infikovanú osobu v čase najvyššej koncentrácie vírusu v tele a zabrániť tak možnému šíreniu nákazy. Ak to výrobca udáva v popise, test je účinný aj na súčasné mutácie vírusu Covid-19.

Pri dodržaní správneho postupu testovania môžete mať výsledky už do 10 minút. Presný návod na použitie vrátane inštrukcií na odčítanie výsledku testu nájdete priamo na stránkach predajcu, ktorý má domáci rýchlotest na Covid-19 zo slín vo svojej ponuke. Vždy sa riaďte inštrukciami pre konkrétny rýchlotest na Covid-19.

Antigénový test na COVID-19 zo slín – Kde kúpiť a koľko stojí?

Zdieľat stránku
ZADARMO
V-chek – lízankový samoodberový test na COVID-19
Zľava 5% s kódom P73YURTK

V-chek – samoodberový test na COVID-19 – 20ks (lízankový test)

Certifikovaný samotest na COVID-19 – ,,lízankový samoodberový test,, – s jednoduchým použitím vhodný aj na domáce použitie, ktorý deteguje vírus v slinách, bez potreby ďalších nástrojov a nutnosti odborného výteru. Testovací tampón stačí vložiť do úst a postupovať podľa návodu na použitie.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín
Zľava 5% s kódom DRPROTECT5

Certifikovaný švédsky test Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín so špecificitou 99,33% – 1 ks

Certifikovaný európsky švédsky antigénový test zo slín na COVID-19 zo slín je rýchly a spoľahlivý test so so špecificitou 99,33%. Nie je potrebný pre mnoho ľudí nepríjemný výter z nosohltanu. Test odhalí aj mutácie a súčasné varianty koronavírusu – alpha, beta a delta.

Zobraziť ceny COVID-19 testu
Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín
Zľava 5% s kódom DRPROTECT5

Balenie 20ks Certifikovaný švédsky test Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín so špecificitou 99,33%

Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín
Zľava 5% s kódom DRPROTECT5

Balenie 5ks Certifikovaný švédsky test Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Antigénový test zo slín so špecificitou 99,33%

Antigénový certifikovaný test zo slín na COVID-19 – 1 ks

Diagnostický test na kvalitatívnu detekciu antigénu nového koronavírusu SARS-CoV-2 v ľudských slinách s vysokou úspešnosťou a rýchlou dostupnosťou výsledku – do 15 až 20 minút. Antigénový rýchlotest zo slín na Covid-19 je imunochromatografický membránový test, ktorý využíva vysoko citlivé monoklonálne protilátky proti novému koronavírusu.

Zobraziť ceny COVID-19 testu

Balenie 20ks antigénových certifikovaných testov zo slín na COVID-19


Návod na použitie a príbalový leták v slovenskom jazyku môžete nájsť priamo na stránkach predajcov.

Dostupné sú aj krvné testy na protilátky a výterové antigénové testy Zobraziť

Ako sa používa samotest zo slín? *

  • Vypľutie slín do lievika na zber slín a vloženie vzorky do zbernej skúmavky
  • Nakvapkanie roztoku do zbernej skúmavky a jej pretrepanie, aby sa tekutiny premiešali
  • Nakvapkanie tekutiny zo zbernej skúmavky na testovaciu kazetu
  • Čaká sa na zobrazenie a odčítanie výsledkov testu podľa inštrukcií

* Vždy sa riaďte návodom na použitie od výrobcu pre konkrétny test na koronavírus.

Ilustračný obrázok – Návod na použitie antigénového testu zo slín na Covid-19

Viac o fungovaní testov na koronavírus, o tom, aké typy testov existujú sme písali v článku Domáci test na Covid-19 – typy testov.

CBD Oleje
Zdieľat stránku

Od 30. 6. 2021 je k dispozícií mobilná aplikácia GreenPass. Informácie o Digitálnom COVID preukaze EÚ

Ak prichádzate zo zahraničia, musíte vyplniť formulár e-hranica na stránke korona.gov.sk.

Informácie o očkovaní proti Covid-19 nájdete na oficiálnej stránke korona.gov.sk. Ak máte príznaky a chcete požiadať o vyšetrenie na COVID-19, vyplňte kontaktný formulár.

Domáce rýchlotesty dostupné na slovenskom trhu tu.